Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №87 Харківської міської ради Харківської області була побудована за 2 роки по вулиці Башкирській, 2 у мікрорайоні Залютино. Започаткувала свою історію 1 вересня 1958 року як Харківська середня школа №87 міста Харкова.

З січня 1996р. середня школа № 87 міста Харкова була перейменована в Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 87.

Згідно наказу ГУО №73 від 25.06.2002р. Харківську загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів №87 перейменовано в Харківський середній загальноосвітній навчально-виховний комплекс №87.

З лютого 2005р. Харківський середній загальноосвітній навчально-виховний комплекс №87 був перейменований в Харківську спеціалізовану школу І – ІІІ ступенів №87 Харківської міської ради Харківської області.

За шість десятиліть зі стін школи вийшло в самостійне доросле життя понад 7000 тисяч молодих цілеспрямованих та амбітних харків’ян.

Серед видатних випускників школи є заслужені діячі мистецтва, народні артисти, автори посібників та книжок, воїни-інтернаціоналісти, відомі лікарі, вчителі, а також приватні підприємці, керівники великих підприємств і закладів рідного міста.

З вересня 2018 року школу очолює Карась Андрій Григорович.

Харківська спеціалізована школа №87 сьогодні це 31 клас, в яких навчаються 820 учнів. Мова навчання - українська. Для здобувачів освіти функціонують 27 навчальних кабінетів, оновлена актова зала та бібліотека, обідня зала, сучасні профільні кабінети, медичний пункт, спортивна зала.

Вдале поєднання сучасної матеріально-технічної бази закладу, професійного, спрямованого на результат, педагогічного колективу дає можливість готувати учнів-переможців інтелектуальних, естетичних і спортивних конкурсів, турнірів, олімпіад та впроваджувати в практику інноваційні методи та форми організації освітнього процесу.

Наш заклад це велика скарбниця життєвої мудрості, культури, міцний фундамент для формування та виховання успішної української еліти – сучасного і майбутнього цивілізованої європейської держави.

ЯКІСНА ОСВІТА - ЦЕ ПРАВО НА ЯСКРАВЕ ТА УСПІШНЕ ЖИТТЯ